بهار نو
 
عشق یعنی ظاهر باطن نما / باطنی آکنده از نور خدا


ساخت فلش مدیا پلیر
ابزار وب Online User

شارا- محمد امامی: رزمایش قدرت مردمی ایران با مشارکت بالای 72 درصدی ولی نعمتان جامعه در نهایت صلابت در سراسر گیتی طنین افکن شد و مردم اگر چه نه در حد شکوفاترین بل به قدر وسع مقدر و تلاش و همت و تدبیر بزرگان مورد علاقه ی خود مسیری نو و راهی پرامید را برگزیده و آغاز کردند.
 انتخاب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، به عنوان هفتمین رییس جمهور منتخب در انتخاب یازدهم را به ایشان و عموم مردم شریف ایران اسلامی تبریک و شادباش عرض می کنم و برای ایشان و دولت تدبیر و امید آرزوی موفقیت روزافزون دارم.
 در آغاز راه و در این مجال یادآوری نکته ای ظریف و مهم خالی از لطف نیست: تاسیس جمهوری اسلامی ایران در پرتو خون شهیدان والامقام، همت مردم آزادی خواه ایران، و رهبری مدبرانه و مردم مدارانه ی امام راحل عظیم الشان (ره) ، افزون بر این که بر بنیان های اسلامی بنا نهاده شد، ریشه در خواست و اراده ی مردم نیز داشت. تا جایی که بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، تاکید داشت «میزان؛ رأی مردم است» و با مطرح کردن این تفکر در قانون اساسی آن را به تایید مردم رساند.
 اگر بپذیریم که «میزان؛ رأی مردم است» و رأی مردم را زینتی ندانیم، «تدبیر»، حکم می کند که باید هماره خواست مردم را در تمامی زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ... احصاء کرد و صدای آنان را شنید، و خواست عمومی مردم را مبنای برنامه ریزی، و عمل قرار داد.
 شناخت نیازها، آرزوها و خواست های مردم و شنیدن به موقع صدای آنان و واکنش عقلانی و با تدبیر نسبت به آن ، می تواند امید را در جامعه زنده کند و مسیر پیشرفت و اعتلای میهن اسلامی را هموار سازد. لذا برای دستیابی به این شناخت و شنیدن صدای مردم باید برنامه داشت و قفل های پنجره های ارتباطی با ولی نعمتان جامعه را با کلید تدبیر گشود. به این منظور به نظر می رسد نهاد روابط عمومی در کشور از جمله ساز و کارهایی است که می تواند با توجه به رسالت ، اهداف و وظایف مردم دارانه و مردم مدارانه اش، یاریگر دولت تدبیر و امید باشد.
 در دولت تدبیر و امید ، اولویتی بالاتر از برنامه ریزی و اقدام برای شنیدن صدای مردم و پاسخگویی عملی به خواست های منطقی و معقول و قانونی آنان نیست. به همین جهت تقویت نهادها و سازمان های مردم نهاد روابط عمومی و همچنین نهاد روابط عمومی دولت، می تواند و باید مورد توجه رییس جمهور منتخب و دولت قرار گیرد.
 باید تاکید کنیم که شنیدن به موقع صدای مردم و ترتیب اثر بخشیدن به آن، به ساز وکارهایی حرفه ای و تخصصی نیازمند است که روابط عمومی یکی از مهم ترین آنهاست. با آرزوی این که دولت، با توجه به این ضرورت مهم و راهبردی، با کلید تدبیر خویش، جوانه های امید را در دل های مردم سراسر میهن اسلامی سبزتر و بارور سازد.

طبقه بندی: ارتباطات اجتماعی، 
برچسب ها: روابط عمومی، صدای مردم، تدبیر، امید،  

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 خرداد 1392 توسط محمد امامی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات