بهار نو
 
عشق یعنی ظاهر باطن نما / باطنی آکنده از نور خدا


ساخت فلش مدیا پلیر
ابزار وب Online User

دکتر محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم نکوداشت مهندس اولیا نماینده‌ی مردم یزد و صدوق در دوره‌ی هشتم مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت: نیروهای دلسوز کشور باید با گذشت از کم‌مهری‌ها و با محور قرار دادن میثاقی که با بنیانگذار انقلاب بسته شده و آن آرمان‌های انقلاب است و همچنین با محور قرار دادن بدون تنازل قانون اساسی که میثاق ملت و شهیدان است، دلسوزانه برای اعتلای کشور تلاش کنند.

http://axgig.com/images/86821855333204863816.jpg

وی که عصر روز یکشنبه ۲۸ خرداد در تالار فرهنگسرای شهرداری یزد در جمع مردم یزد سخن می‌گفت بیان داشت: می‌توان پاسخگوی مشکلات و گرفتاری‌ها بود، به شرط این که به استفاده از تخصص‌ها باور داشته باشیم و حذف کردن افراد و جریان‌ها را در دستور کار نداشته باشیم.
خبر کامل را در ادامه‌ی مطلب بخوانید + گزارش تصویری مراسم
در مراسم نکوداشت مهندس اولیا نماینده مردم یزد در مجلس هشتم عنوان شد:

دکتر عارف:

اکنون به یک خیزش جدی برای بقای آرمان‌های انقلاب نیاز داریم

محمد امامی: دکتر محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم نکوداشت مهندس اولیا نماینده‌ی مردم یزد و صدوق در دوره‌ی هشتم مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت: نیروهای دلسوز کشور باید با گذشت از کم‌مهری‌ها و با محور قرار دادن میثاقی که با بنیانگذار انقلاب بسته شده و آن آرمان‌های انقلاب است و همچنین با محور قرار دادن بدون تنازل قانون اساسی که میثاق ملت و شهیدان است، دلسوزانه برای اعتلای کشور تلاش کنند.

وی که عصر روز یکشنبه ۲۸ خرداد در تالار فرهنگسرای شهرداری یزد در جمع مردم یزد سخن می‌گفت بیان داشت: می‌توان پاسخگوی مشکلات و گرفتاری‌ها بود، به شرط این که به استفاده از تخصص‌ها باور داشته باشیم و حذف کردن افراد و جریان‌ها را در دستور کار نداشته باشیم.

عضو بنیاد باران در ابتدا اظهار داشت: تشکر می‌کنم به خاطر این که به پاس آشنایی و ارادت ۴ دهه ای که با آقای مهندس اولیا داشتم و این ارادت روز به روز به دلیل خلوص ایشان بیشتر شد، فرصتی به من داده شد تا در این جمع سخن بگویم.

دکتر عارف با اشاره به آشنایی دیرینه با اولیا از دهه‌ی ۵۰ و نقش‌آفرینی وی در انجمن اسلامی دانشگاه و عرصه‌های مختلف انقلاب، اظهار داشت: رفتار و کردار آقای مهندس اولیا چه پیش از انقلاب و چه پس از انقلاب چند ویژگی داشت که موجب موفقیت‌های بعدی ایشان تا کنون شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با برشمردن ویژگی‌های رفتاری و کرداری و اخلاقی اولیا خاطرننشان ساخت: تعهد و وفاداری به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب در ادوار مختلف انقلاب، شادابی و انگیزه‌ی بالا در خدمت، پرکاری و متانت، نجابت و اصالت خانوادگی، توقع حداقلی یا بی‌توقعی در برابر تلاش حداکثری، اخلاق و رفتار اسلامی و  خستگی‌ناپذیری و مسئولیت‌پذیری از جمله ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری آقای اولیا بود.

وی افزود: من در این ۴ دهه اشنایی با آقای اولیا در رفتار یا گفتار ایشان، رفتاری که خارج از اخلاق اسلامی باشد ندیدم و مسئولیت‌پذیری و خستگی‌ناپذیری ویژگی بارز ایشان بود، مکان خدمت برایشان مطرح نبود و فعالیت موثر در تشکل‌های دانشجویی، در سازمان‌های مردم نهاد، در فعالیت‌های فرهنگی، در صدا و سیما و انتشار چند نشریه، نقش‌آفرینی موثر در زمینه‌ها‌ی اساسی و کلان برنامه‌ریزی و سازندگی و عمرانی و زحمات ایشان در زمینه‌های مختلف دیگر این دستاورد را داشت که آماده‌ی حضور موثر در سنگر مجلس و قانونگذاری باشد.

دکتر عارف با اشاره به مباحث مطرح قبل از کاندیداتوری اولیا برای مجلس هشتم و قدرشناسی مردم یزد  و نیز پشتوانه‌ی قوی تجربه و کارشناسی این نماینده‌ی مردم یزد و صدوق در مجلس هشتم، اظهار داشت: آقای اولیا در قانونگذاری،به ویژه در برنامه‌ی توسعه اقتصادی، اجتماعی کشور و مشارکت در طرح‌های محوری به ویژه طرح تشکیل وزارت جوانان و ورزش، نقشی اساسی ایفا کرد.

وی با مطرح کردن برخی از تلاش‌ها و فعالیت‌های نماینده‌ی مردم یزد و صدوق در مجلس هشتم، اولیا را یک سرمایه‌ی ملی دانست و تاکید کرد: مهم نیست این سرمایه‌ها کجا باشند، مهم این است که در جامعه حضور داشته باشند، جایگاه افراد ممکن است تغییر یابد، اما آنچه تغییرناپذیر است، مسئولیت آحاد ملت است، باید قدر سرمایه‌های ملی را بدانیم و برای نسل جوان الگوسازی کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این موضوع که یک انقلابی و متعهد می‌تواند در مقاطع مختلف سنگرش را عوض کند، اما قهر کردن و رها کردن معنا ندارد و باید در راستای اهداف انقلاب قدم برداریم و حضوری جدی و معنادار در جای جای کشور داشته باشیم افزود: اکنون در کشور شرایط خاصی داریم، البته شرایط همیشه خاص بوده، اما خاص بودن در زمان‌های مختلف، متفاوت بوده است. زمانی خاص بودن به لحاظ حضور صدانقلاب و رویارویی با انقلاب، زمانی خاص بودن به لحاظ جنگ تحمیلی بود، اما امروز ، خاص بودن ، شرایطی را ایجاد کرده که نتیجه‌ی آن بی‌تفاوتی مردم خوبمان می‌شود.

دکتر عارف گفت: در این شرایط نیروهای دلسوز کشور باید با گذشت از کم‌مهری‌ها و با محور قرار دادن میثاقی که با بنیانگذار انقلاب بسته شده و آن آرمان‌های انقلاب است و همچنین با محور قرار دادن بدون تنازل قانون اساسی که میثاق ملت و شهیدان است، دلسوزانه برای اعتلای کشور تلاش کنند. می‌توان پاسخگوی مشکلات و گرفتاری‌ها بود، به شرط این که به استفاده از تخصص‌ها باور داشته باشیم و حذف کردن افراد و جریان‌ها را در دستور کار نداشته باشیم.می‌توان پاسخگوی مشکلات و گرفتاری‌ها بود، به شرط این که به استفاده از تخصص‌ها باور داشته باشیم و حذف کردن افراد و جریان‌ها را در دستور کار نداشته باشیم.

وی با اشاره به این که تا کنون برای انقلاب هزینه‌های زیادی صرف شده و با سعی و خطا تجربه‌های گرانقدری کسب گردیده، این پرسش را مطرح ساخت که آیا در دهه‌ی چهارم انقلاب، هنوز می‌توان با سعی و خطا پیش رفت؟ و افزود: قطعا باید از تجربه‌های به دست آمده استفاده کرد ، باید با هم باشیم و هیچ راهی جز درک متقابل و تفاهم ملی نداریم.

دکتر عارف با تاکید بر این که ما اکنون به یک خیزش جدی برای بقای آرمان‌های انقلاب نیاز داریم و باید به نیازهای مردم پاسخگویی کنیم،‌ اظهار داشت: سطح نیازهای مردم متاسفانه پایین آمده و امروزه مردم برای نیازهای روزمره‌ی خود به مسئولان مراجعه می‌کنند. ما از نظر قوانین، کمبود نداریم، اما باید به اجرای قانون و توجه به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله‌ی کشور باور داشته باشیم. و در این مسیر ، اولویت، پرداختن به معیشت مردم است.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  با اظهار تاسف از وضعیت فرهنگی کشور گفت: به رغم همه‌ی شعارهایی که داده می‌شود، شرایط فرهنگی مناسبی در کشور نداریم و تصور می‌شود با برخوردهای خشن می توان مشکلات فرهنگی را حل نمود.

وی خاطرنشان ساخت: ما می‌توانیم با عملکرد خوب و پاسخ دادن به توقعات و نیازهای مردم الگویی برای سایر کشورهای اسلامی و دنیای اسلام ارائه  کنیم. اگر بتوانیم از افرادی مثل مهندس اولیا در سنگرهای خدمتگزاری مناسب استفاده کنیم با امید و اتکا به خداوند متعال می‌توانیم تلاش و حرکتمان را دنبال کنیم.

دکتر عارف تاکید کرد: همه باید از گذشته درس بگیرند و بدانیم که کنار گذاشتن یک جریان اصیل، قبل از این که برای آن جریان، مسئله‌ساز باشد، برای کشورمان مسئله‌ساز است.

در این مراسم همچنین مهندس اولیا نماینده‌ی مردم یزد و صدوق در هشتمین دوره‌ی مجلس شرای اسلامی ، محمدرضا تابش نماینده‌ی مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، مهندس سفید و مهندس کلانتری استانداران اسبق یزد سخنان کوتاهی مطرح کردند.

دکتر علی لاریجانی و حجت‌الاسلام ابوترابی فرد  رییس و نایب رییس مجلس شورای اسلامی پیامی به این مراسم خطاب به آقای اولیا صادر کرده بودند. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی نیز با اهدای کتاب و مکتوبی از خدمات اولیا تقدیر کرد.

انجمن مدیران صنایع، جمعی از پزشکان، جمعی از هنرمندان، جمعی از مهندسان، جمعی از تشکل‌های بانوان ، جمعی از قاریان ، جمعی از داروسازان ، کانون یزدتبار، جمعی از دانشگاهیان و استادان، جمعی از دندانپزشکان، جمعی از محققان و پژوهشگران، جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان، جمعی از فرهنگیان و جمعی از جوانان و ... با اهدای لوح و هدایایی از خدمات و زحمات اولیا قدردانی کردند.

در این مراسم افزون بر جمع زیادی از اقشار گوناگون مردم و نمایندگان رسانه‌های جمعی، شخصیت‌های مختلفی حضور داشتند که از جمله می‌توان به این افراد اشاره نمود: همسر حجت الاسلام و المسلمین محمد علی صدوقی امام جمعه فقید یزد، حجت الاسلام محمد صدوقی یادگار امام جمعه فقید یزد، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی،‌حجت الاسلام معزالدینی، حجت‌الاسلام دعایی، سفید و کلانتری استانداران اسبق یزد، اسماعیل داوودی شمسی، غلامرضا محمدی فرماندار اسبق یزد، ابوالقاسم شعشعی دیپلمات سابق، مهندس قمی، حسین مسرت نویسنده و پژوهشگر یزدی، حجت‌الاسلام صالحی رییس دفتر بیت سومین شهید محراب، سلطان زاده مدیر مسئول هفته‌نامه‌ی آیینه‌ی یزد، منصور مظفری مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد

'گزارش تصویری

عکس‌ها از: مسعود میرجلیلی

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar


mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

mirnegar

عکس‌ها از: مسعود میرجلیلی

-------------------------------------------------------------

'گزارش تصویری یزدفردا:

  گزارش تصویری :مراسم نکوداشت مهندس اولیاء-1


  گزارش تصویری :مراسم نکوداشت مهندس اولیاء-2 


گزارش تصویری :مراسم نکوداشت مهندس اولیاء-3 


  گزارش تصویری :مراسم نکوداشت مهندس اولیاء-4 


  گزارش تصویری :مراسم نکوداشت مهندس اولیاء-5


گزارش تصویری :مراسم نکوداشت مهندس اولیاء-6 


طبقه بندی: سیاسی،  اجتماعی، 
برچسب ها: مراسم نکوداشت اولیا، دکتر عارف،  

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 خرداد 1391 توسط محمد امامی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic